Mari alkoholiczka

Serwisy i fora dyskusyjne niepije.pl ALKOHOLIZM - KOALKOHOLIZM
Możesz przestać pić i zacząć zyć inaczej. Ale nie musisz, możesz pić dalej, bo jeśli Tobie samemu nie zależy na odzyskaniu i odbudowaniu swojego życia, to nikt, zupełnie nikt nie może Tobie pomóc. Masz szanse, ale nie możesz liczyć, ze ktoś wezmie na siebie odpowiedzialność za to co zrobisz i jak te szansę wykorzystasz.
alkoholizm - współuzależnienia

Informacje niepije.pl
Strona główna
Opiekunowie niepije.pl
Kontakt
Teksty podstawowe
Alkoholizm (choroba)
alkoholizm koalkoholizm charakterystyka alkoholizmu
jak pomóc alkoholikowi?
leczenie alkoholika
Znajdziesz tu podstawowe teksty informujace o chorobie alkoholowej [...]
Aktualizowano: 22 styczeń, 2012 r.
Koalkoholizm (współuzależnienie)
Według niektórych profesjonalistów koalkoholizm wymaga intensywniejszej terapi niż terapia samego alkoholika [...]
Aktualizowano: 22 luty, 2012 r.
Teksty użytkowników
Alkoholizm
alkoholizm koalkoholizm Bogdan alkoholik
Bogdan - bohusz Ja Bogdan alkoholik, początkowo przecież wcale nie piłem często, ale piłem zawsze jak pamiętam dużo...
Mari alkoholiczka
Aktualizowano: 22 grudzień, 2011 r.
Koalkoholizm
Ewa - współuzależniona
Gdzieś jest ten świat. Widzę go, ale nie czuję. Ja jestem w kokonie. W szklanej wacie własnego nie-czucia.
Aktualizowano: 22 grudzień, 2006 r.
Mari
    Moja podróż w dorosłe, jak mi się wówczas wydawało, życie rozpoczęła się bardzo wcześnie. Miałam 16 lat jak pierwszy raz w życiu upiłam się. Miało to być lekarstwem na mój ból po śmierci mojego taty. Ten pierwszy raz odchorowałam. Ból głowy był nie do zniesienia.
Pierwszy w życiu kac.
Pierwszy raz powiedziałam też-nigdy więcej się nie upiję. Nie trwało długo jak sięgnęłam następny raz po alkohol. Popijałam coraz częściej bo centralnym punktem spotkań po szkole była kawiarnia. Mama wciąż krzyczała, że piję tak jak nikt w naszej rodzinie. Niewiele mnie to interesowało, bo ja chciałam być inna. Miałam 18 lat jak wyszłam za mąż. Pił mąż, piłam ja i nikt nie zabraniał nam pić. Po pięciu latach rozwiodłam się.
Zaczął się mój upadek.
Piłam coraz częściej i coraz więcej. Wracałam do domu, do mamy jak do hotelu, sprawdzić czy mojemu dziecku nie dzieje się krzywda i podkurować się kilka dni.
Pracowałam, ale większą część wypłaty przepijałam. Matka szukała sposobu, aby mnie odciągnąć od towarzystwa a tym samym od alkoholu. Był płacz, prośby i grożby. Nic nie skutkowało. Poszła do sądu i ograniczyła mi władzę rodzicielską.
To spowodowało we mnie agresje w stosunku do niej i piłam obwiniając ją za to, że piję. Upadałam wiele razy. I piłam dalej.
Aż nadszedł moment w moim życiu,że spotkałam kolegę, z którym wiele razy piłam. Był trzeżwy. Mówił jakoś inaczej i zaproponował mi swoją pomoc. Z ciekawości poszłam z nim na mityng. Zobaczyłam tam wielu ludzi,z którymi często piłam.

Chodziłam na spotkania AA, ale miałam swoją strategię. Piłam w sobotę a w poniedziałek przychodziłam na grupę. Piłam we wtorek a w czwartek byłam na grupie.
Mimo wszystko pragnęłam się z tymi ludżmi spotykać.
Pomału traciłam komfort picia. Chciałam być taka jak ludzie z AA. Udało się. Przyszłam któregoś dnia i oświadczyłam, że już trzy dni nie piję. To było moje pierwsze szczere wyznanie od wielu miesięcy. Ta szczerość pierwszy raz w życiu mi pomogła. Przekonałam się, że ona nie boli. Pierwszy raz w życiu zakochałam się i po pewnym czasie wyszłam za mąż za kolegę z grupy. Każdego dnia wspieraliśmy się swojej trzeżwości.
Urodziła się nam córeczka. W podziękowaniu za naszą trzeżwość ochrzciliśmy ją w Licheniu. Zawierzyliśmy życie i naszą trzeżwość Matce Boskiej Bolesnej. Miało to miejsce podczas XI spotkań trzeżwościowych.
Dziś cieszymy się oboje, że możemy być wolnymi od alkoholu ludżmi i wychowywać córkę, która czuje się z nami bezpiecznie. Pracuję na prostym, ale zarazem trudnym programie 12 kroków. I teraz wiem, że żyję tak jak umiem najlepiej. Jestem matką,żoną i przyjaciółką. 24 godziny trzeżwą.
Mari aa.
Czytaj więcej
Więcej tekstów użytkowników
Strefa Problem - teksty użytkowników
Pomocne może być przeczytanie i poznanie doświadczeń innych z takimi jak Ty problemem. Przeglądnij wypowiedzi na
forum Strefy Problem.
© 2004-2012 niepije.pl. alkoholizm - koalkoholizm.
| owo.pl | kominki.owo.pl | katalog.owo.pl | pozycjonowanie | Projekt i wykonanie: bohusz ||
niepije.pl. forum - alkoholizm
| Strony internetowe | Kominki ciepłe szamotowe BOHUSZ | system portalowy, cms